Doprava zdarma při nákupu nad 1300 Kč. Z důvodu dovolené se mohou zásilky zpozdit o 1 den.

Jak udržovat přírodní svíčky

Rozhodnutí pro přírodní svíčky je příznivým krokem pro naši planetu. Toto rozhodnutí ovšem není přínosné jen pro planetu, ale také pro nás samotné. Přírodní svíčky přináší mnoho výhod, kterými nás odmění. Vydrží hořet až dvakrát déle než běžné parafínové svíčky, nevylučují žádné škodlivé látky a jsou 100% biologicky odbouratelné. Aby se Vám svíčky odměnily všemi svými výhodami, je třeba o ně řádně pečovat. Řekněme si několik kroků, které patří k těm nejdůležitějším.

 

Doba hoření

Doba hoření je u přírodních svíček velmi důležitá. Když svíčka hoří krátce nebo příliš dlouho, zhoršuje to celkovou délku a rovnoměrnost hoření. Důležité je, aby svíčka hořela alespoň tak dlouho, aby se vosk roztavil po celé ploše až po okraj. Toho docílíme, když necháme svíčku hořet déle než půl hodiny. U prvního zapálení to může trvat i déle. Když svíčka hoří pravidelně kratší dobu, tak vznikne kolem knotu tunel. Kvůli němu zůstává po stranách nevyužitý vosk.

Svíčka by měla hořet méně než čtyři hodiny. Při dlouhém hoření se vosk více rozpálí a svíčka ubývá rychleji. Při vyšší teplotě vosku se zároveň přehřívá sklenice a následný dotek může dost pálit.

V Rozvoněno jsme zjistili, že ideální doba hoření je cca dvě hodiny. Při hoření v rozpětí jedna až dvě a půl hodiny Vám naše svíčky vydrží hořet až 25 hodin. 

  

        

 

Když necháte svíčku hořet příliš krátkou dobu, vznikne "tunel". Svíčku je třeba nechat hořet alespoň tak dlouho, aby vosk roztál až k okrajům sklenice.  

 

Zastřihování knotu

Mezi další kroky pro správné hoření přírodních svíček patří zastřihování knotu. Knot by se měl udržovat v délce 3-5 mm. S delším knotem svíčka hoří rychleji a může se nám utopit knot. Před každým zapálením svíčky doporučujeme zkontrolovat délku knotu a případný přesah zastřihnout. Jelikož v Rozvoněno používáme přírodní bavlněné knoty, může se stát, že během hoření vznikne na konci knotu "růže". Tu je třeba odstřihnout. Kdyby se tak neučinilo, svíčka by rychleji hořela a "růže" po čase odpadla, čímž by se smetanově bílý vosk zašpinil.

 

           

 

Na konci knotu se Vám během hoření může vytvořit "růže". Tu je potřeba vždy zastřihnout. Knot je dobré udržovat v délce 3-5 mm. 

 

Utopení knotu

Přírodní vosky, které v Rozvoněno využíváme, jsou specifické v tom, že musí být lité do nádob. Důvodem je nižší stupeň tání vosku, díky němuž se vosk roztavuje rychleji. Během hoření svíčky se může stát, že se knot ve svíčce utopí. V tu chvíli je nejvhodnější knot opatrně pomocí špejle narovnat a nechat svíčku zaschnout. Pokud utopený knot ve vosku zaschne, nic hrozného se neděje. Přírodní vosky jsou měkčí než parafín, a tak se dá knot špejlí jednoduše vytáhnout a narovnat.

 

Hlavní bezpečnostní zásady

  • Hořící svíčku nikdy nenechávejte bez dozoru.
  • Umístěte hořící svíčku mimo dosah dětí a domácích zvířat.
  • Nenechávejte hořící svíčku v blízkosti hořlavých předmětů.
  • Hořící svíčky mějte pouze na nehořlavé podložce.
  • Neumísťujte svíčky blízko zdroje tepla.
  • Nemějte více zapálených svící blízko sebe.
  • Umísťujte svíčky na rovný povrch.
  • Neumísťujte svíčky do průvanu.
  • Nenechávejte plamen hořet směrem ke sklu nebo přímo na sklo.
  • Hořící svíčku nepřenášejte.

U našich svíček si všimněte spodní nálepky, kde pomocí piktogramů shrnujeme základní bezpečnostní pravidla. Díky nim si lehce uvědomíte, jak bezpečně se svíčkami zacházet.

 

 

Přejeme Vám, aby pro Vás byly svíčky odměnou za pečlivou práci. Nechť hoří co nejdéle a dělají jen radost. A hlavně ať rozvoní Váš svět!